Wat zie je?
Een deel van een artikel uit de krant van vandaag, over de uitbreiding van Buddy to Buddy naar Oosterhout (vlakbij Breda).
Waarom dit kiekje?
De samenleving lijkt steeds harder te worden. Zeker ook als het gaat over asielzoekers en vluchtelingen. Excessen daargelaten natuurlijk, dan ben ik er ook héél snel klaar mee, maar al een tijd hoor je ook in het algemeen wantrouwen, angst of zelfs boosheid.
Juist daarom raakt het me dat initiatieven als Buddy to Buddy bestaan – en gestaag groeien. In Breda is het al jaren actief en nu sluit ook Oosterhout aan, als tweede Brabantse gemeente.
Wat ik er zo krachtig aan vind: het is geen abstract debat, ze zetten woorden om in daden. Heel concreet: mensen koppelen aan elkaar. Een nieuwkomer die zijn land moest verlaten en nu een plek zoekt in Oosterhout (of Breda), wordt verbonden met een stadsgenoot die zijn wereld wil verbreden. Een jaar lang trekken ze samen op en ondernemen ze allerlei activiteiten. Samen wandelen, koken, muziek maken of gewoon een goed gesprek voeren. Zo ontstaat vriendschap, gelijkwaardigheid en wederzijds begrip. Daar waar ontmoeting plaatsvindt, verdwijnt vaak ook angst en groeit begrip.
Je kunt je in Oosterhout, Breda en veel andere steden eenvoudig aanmelden via buddytobuddy.nl. En hoe mooi zou het zijn als buddies hij ervaringen ook regelmatig eens delen via WorldSupporter, voor een nog grotere inktvlek!

Meer dagelijkse kiekjes?
Ik neem je mee in wat mij dagelijks triggert, inspireert of verwondert: Koerts Kiekje van de dag

Wat vind jij?